اخبارسینمای جهاننقد و بررسی فیلم

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت( Game of Thrones )

دانلود سریال مانکن

سریال بازی تاج و تخت( Game of Thrones )، نکات و حقایقی جالب درباره آن/ از تهدید کیت هرینگتون به پخش بازی نمایشی اش تا حضور نوه چارلی چاپلین در سریال

اخبار فیلم بازی تاج و تخت

 

سریال بازی تاج و تخت( Game of Thrones ) که اولین بار در آپریل ۲۰۱۱ پخش شد توانست محبوبیت زیادی به دست آورد. به طوریکه در سال ۲۰۱۴ با میانگین ۱۶ میلیون بیننده، به پربیننده ترین سریال شبکه HBO تبدیل شد، که این میزان اندکی بیشتر از سریال« سوپرانوز »( Sopranos )محصول سال ۱۹۹۹ بود. علاوه بر این، بازی تاج و تخت اولین سریال تلویزیونی در تاریخ است که در تئاتر ایمکس به نمایش درآمد.

سریال بازی تاج و تخت ( Game of Thrones )در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ با ۱۲ جایزه امی، بیشترین جوایز امی را در طی یکسال از آن خود کرده است. به طور کلی این سریال برنده ۳۱۶ جایزه شده و ۵۱۱ نامزدی کسب کرده است که برخی از آنها عبارت است از: نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و دریافت جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد( پیتر دینکلیج )در سال ۲۰۱۰.

در ادامه به نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت( Game of Thrones ) می پردازیم:

**خطر لو رفتن داستان

۱. ایوان ریان( رمزی )که خواننده و آهنگساز نیز هست، برای بازی در نقش« جان اسنو »تست داده بود اما در نهایت« کیت هرینگتون »برای این نقش انتخاب شد. ایوان ریان نباید درباره نقش رمزی هیچ حرفی میزد، حتی اسم این شخصیت هم نباید تا فصل سوم فاش می شد.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ ایوان ریان

۲. در طی فیلمبرداری فصل هفتم و سکانس های یخی، دمای هوا به -۲۰ درجه می رسید و هریک از عوامل باید پشم مخصوص به تن می کردند.

۳. « ماهرشلا علی »بازیگر برنده اسکار، از جمله افرادی بود که برای بازی در این سریال ثبت نام کرده بود.

۴. برای جلوگیری از اسپویل در نهایت پایان های متفاوتی برای سریال ساخته شد.

۵. رامین جوادی، آهنگساز سریال، گفته است که پس از مشاهده برخی از جنبه های بصری داستان درحالیکه رانندگی می کرده آهنگ سریال را با سوت ساخته است.

۶.« بن هاکی »در نقش« هات پای »،نانوایی در لندن تاسیس کرده و اسم آن را« تو چیزی نمی دانی جان داگ »( You Know Nothing Jon Dough )گذاشته است.

نکات جالب ىرباره سریال بازی تاج و تخت/ بن هاکی

۷. در فصل ۱ و در سکانسی که« دنریس» باید تظاهر به خوردن گوشت اسب می کرد، بر اثر استفاده از خون و گوشت ساختگی حالش بهم خورد.

۸. « امیلیا کلارک »گفته بود که هیچوقت برای سریال موهایش را رنگ نمی کند، گریم و موی او مدت زمان زیادی طول می کشید اما بالاخره برای فصل آخر تاج و تخت( Game of Thrones )موهایش را رنگ کرد.

۹. در سال ۲۰۱۴ ، نام« کلیسی »، ۷۵۵ امین نام معروف جهان شد. که ۱۶۰ نفر با این نام تنها در ایالت متحده زندگی می کردند.

۱۰.طراح تخم های اژدها که دنریس در جشن ازدواجش آنها را هدیه گرفت، در سال ۲۰۱۱ یکی از این تخم ها را در شب ازدواج جورج آر آر مارتین به او هدیه داد.

۱۱.  بین فصل اول و دوم، امیلیا کلارک به بیماری کشنده خونریزی زیرعنکبوتیه دچار شده بود.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ امیلیا کلارک

۱۲. همسر دیوید بنیاف یکی از خالقین سریال گفته بود که در صورت کشته شدن جان اسنو از وی طلاق خواهد گرفت. همچنین همسر جرج آر آر مارتی گفته بود اگر سانسا یا آریا را بکشد، او را ترک خواهد کرد.

۱۳. تیریون با بازی« پیتر دینکلیج »شخصیت اصلی داستان است و  تنها فردی بود که تقریبا در تمامی قسمت های سریال حضور داشت. بعلاوه بنابر کتاب جرج آر آر مارتین، تیریون با تمامی شخصیت های سریال در ارتباط است و نقش مهمی دارد.

۱۴.بازی تاج و تخت( Game of Thrones )، اولین سریال تلویزیونی است که در سایت IMDb بیشترین رای را داشته است.

۱۵. به گفته جرج آر آر مارتین تنها دو شخصیت بود که او و عوامل درباره آن اتفاق نظر داشتند؛ یکی تیریون و دیگری ند استارک.« پیتر دینکلیچ »گفته بود که دوست ندارد نقشی فانتزی با کفش های عجیب و غریب و ریش های بلند داشته باشد.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ پیتر دینکلیج

۱۶. میلساندره( زن قرمز پوش )با بازی« کاریس فن هاوتن »برای نقش سرسی تست داده بود.

۱۷.  نام« جافری براتیون »با بازی جک گلیسون، فرزند سرسی، منفورترین شخصیت سریال( حداقل قبل از ظهور رمزی ) از نظر خشونت، سادیسم و استبداد بعد از کالیگولا، یکی از امپراطورهای رم قرار گرفته است. همچنین این اعتقاد وجود دارد که جافری از نظر فیزیکی نیز ارتباط نزدیکی با کالیگولا دارد.

۱۸. قبل از شروع سریال، لینا هدوی( سرسی ) و جروم فلین( بران )باهم رابطه عاشقانه ای داشتند اما پس از جدایی گفته بودند که تنها در سکانس هایی بازی می کنند که دیگری در آن نباشد.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ سرسی و بران

۱۹. « کنلت هیل »( لرد واریس )درواقع برای بازی در نقش« رابرت براتیون »تست داده بود.

۲۰. طرفدارها واقعا عاشق جنگ وایت واکرها بودند. قسمت ۸ از فصل ۵ با نام« هاردهوم »، با۴۳ هزار رای و  با امتیاز ۹.۹/۱۰ در وبسایت IMDb بهترین امتیاز را به خود اختصاص داده است.

۲۱. در انتهای فصل ۵ و زمانی که لینا هیدی( سرسی )برای مجازات باید در خیابان های کینگز لندینگ راه برود بجای او از بدل استفاده شده است. وی در این باره گفته است« اگر خودم این قسمت را ایفا می کردم، چون از نظر احساسی بسیار آسیب پذیر هستم به شدت تحت تاثیر قرار می گرفتم و در آینده سرسی عصبانی به نظر می رسید، در صورتیکه این کار نباید منجر به عصبانیت سرسی می شد ».

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ لینا هدوی

۲۲.  آلفی آلن در نقش« تئون گریجوی »، برادر خواننده معروف« لیلی آلن »است. لیلی آلن ادعا کرده بود که از وی خواسته شده تا در نقش خواهر تئون، یارا، بازی کند اما آلفی این گفته را رد کرد.

۲۳. ناتالی دورمر برای جلوگیری از اسپویل داستان تنها فیلمنامه ای را که مختص« مارجری »بود، می خواند.

۲۴. چارلز دنس بازیگر نقش« تیون لنستر »می گوید یکی از دیوانه وار ترین کارهایی که انجام داده است، در اپیزود ۷ از فصل ۱ تاج و تخت( Game of Thrones ) بوده، زمانی که واقعا در حال کندن پوست یک گوزن است. عوامل سریال ابتدا از وی درباره گیاهخوار بودنش پرسیده بودند و زمانی که متوجه شدند وی گیاهخوار نیست، گوزن مرده و چاقوی تیزی به او داده و خواستند تا پوستش را بکند. روز بعد از وی خواستند که دوباره این کار را برای فیلمبرداری انجام دهد. دنس می گوید دو روز طول کشید تا بوی حیوان از دست هایم پاک شود.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ چارلز دنس

۲۵. کیت هرینگتون مجبور بود تا درباره سرنوشت« جان اسنو »به همکارانش دروغ بگوید. از جمله افرادی که این دروغ را باور کرد« سوفی ترنر »بود.

۲۶. به گفته کیت هرینگتون، او آنقدر قسمت آزمایشی سریال را بد بازی کرد که عوامل وی را تهدید کرده بودند که اگر زیادی غر بزند آن را نمایش خواهند داد.

۲۷. کیت هرینگتون در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود که جمله) You know nothing Jon Snow )برای خودش هم گیج کننده بوده است.

۲۸. امیلیا کلارک و کیت هرینگتون وقتی از سرنوشت دنریس باخبر شدند، هردو گریه کردند.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ کیت هرینگتون

۲۹. میسی ویلیامز روی گردنش عبارت “No One” را تتو کرده است.

۳۰. میسی ویلیامز و سوفی ترنر، تاریخ روزهایی را که از بازی در این سریال باخبر شدند روی بدن خود خالکوبی کردند.

۳۱. طرفداران میسی ویلیامز گفته اند که قبل از خواب لیست افرادی که آریا قرار بود بکشد را با خود تکرار می کنند.

۳۲. در انتهای فصل ۵ و ابتدای فصل ۶، میسی ویلیامز( آریا استارک )از لنز کدر استفاده کرد. برای تاثیرگذاری بیشتر به جای لنزهای رنگی از لنز بی رنگ استفاده شده است و میسی ویلیامز در این باره گفته: با این لنزها نمی توانستم چیزی را ببینم تنها در سکانس های جنگ بود که لنزهایی می گذاشتم تا بتوانم کمی ببینم.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ میسی ویلیامز

۳۳. به گفته اطرافیان جک گلیسون( جافری براتیون )، وی شخصیتی صمیمی و دوستانه دارد و یکی از دوستان نزدیک سوفی ترنر نیز هست.

۳۴. « ناتالی تنا »در نقش اوشا و« سیبل ککیلی »در نقش شی، افرادی بودند که جرج آر آر مارتین پس از مشاهده بازی آنها شگفت زده شد و به تجدیدنظر درباره این شخصیت ها فکر کرد. به گفته مارتین،« ناتالی تنا جوانتر، فعال تر و جذاب تر از چیزی بود که او نوشته بود و قطعا در آینده این ویژگی ها را به این شخصیت اضافه خواهد کرد.

۳۵. « استفان دیلان »در نقش استنیس براتیون در مصاحبه ای گفته بود که نقشش را درک نکرده و از بازی در این سریال لذت نبرد، تجربه سختی بود و فقط برای پول بازی در سریال بازی تاج و تخت( Game of Thrones ) را قبول کرد.

۳۶. « اونا چاپلین »در نقش تلیسا استارک همسر رابرت استارک، نوه چارلی چاپلین است.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ اونا چاپلین. استفن دیلان

۳۷. سوفی ترنر پس از فصل اول سگش را به خانه برد و از او نگهداری کرد.

۳۸. قسمت آخر فصل ۸ با امتیاز ۴.۲/۱۰ پایین ترین امتیاز را به خود اختصاص داده است.

۳۹. از انتخاب« شان بین »در نقش ند استارک و تخت آهنین که به جای شمشیر گاندولف استفاده شده است، می توان فهمید که جرج آر آر مارتین تحت تاثیر سه گانه ارباب حلقه ها این داستان را نوشته است. جرج آر آر مارتین هم این گفته را تایید کرده است.

۴۰.« شان بین »پس از کشته شدن، با سرش فوتبال بازی کرد.

نکات جالب درباره سریال بازی تاج و تخت/ شان بین

 

هم اکنون میتوانید تمامی قسمتهای این فیلم را با لینک مستقیم از وب سایت بزرگ ایرانفیلیمو بصورت کاملا رایگان دریافت کنید، برای دانلود این فیلم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود تمامی قسمتهای سریال بازی تاج و تخت

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن
بستن