اخبارسینمای جهان

جزییات فصل سوم سریال The Handmaid’s Tale از زبان تهیه کننده

به گفته Warren Littlefield تهیه کننده اجرایی سریال The Handmaid’s Tale زمانی که فصل سوم سریال پخش شود در ردای یک مقاومت ظاهر خواهد شد.

وی در مصاحبه ای درباره فصل سوم این سریال درام شبکه Hulu گفته است:

فکر می کنم ما برای فصل سوم این سریال شاهد یک موقعیت و فضای دیگری خواهیم بود که همان مقاومت و مبارزه است. June مجبور بوده که برای زنده ماندن بجنگد و به باور من او قادر است فراتر از خودش بیاندیشد، فراتر از مبارزه برای بچه‌ای که در فصل دوم به دنیا نیامد و فراتر از مبارزه برای Hannah. به نظر می رسد که او می خواهد ما را به مکان بزرگتری ببرد.

قسمت آخر فصل دوم با عنوان “The Word”، زمینه لازم را برای فصل سوم مهیا کرد. June با بازی Elisabeth Moss (که او را در Gilead به نام  Offred صدا می زنند و ما او را بیشتر به این اسم می شناسیم) تقریبا از حکومت فاشیستی فرار می کند. در عوض تصمیم می گیرد که دختر کوچک خود را دوست ندیمه اش Emily (با بازی Alexis Bledel) بسپارد و همچنین شاهد بودیم که در هنگام فرار وقتی June متوجه می شود که Hannah (با بازی Jordana Blake) دختر بزرگ Emily هنوز جایی در Gilead گیر افتاده است تصمیم می گیرد که برگردد.

Bruce Miller سازنده و شورانر سریال نظر خود را درباره فصل سوم آن در یک عبارت چهار کلمه ای این طور بیان کرده است: “درود بر مبارزه.” Littlefield که همین احساس را دارد گفته است که این عبارت همسو با لحظه سیاسی مدرن است. او به طور خاص به انتصاب اخیر Brett Kavanaugh برای پست رییس دیوان عالی آمریکا توسط دونالد ترامپ اشاره کرده و از آن به عنوان نمونه ای که باید در مقابل آن مقاومت کرد یاد کرده است.

او در ادامه گفته:

من فکر می کنم که موضوع سریال درباره مبارزه است و به عقیده من مبارزه می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، همانطور که شهروندی و امتیاز شهروند بودن. نظر من این است که موضوع داستان سریال بسیار در این مسیر بوده و به اهداف خود نیز رسیده و ما حالا آماده حرکت بعدی هستیم و آن همان جایی است که ما June  را به عنوان یک مبارز احساس و درک می کنیم.

handmaids

مبارزه موجود در فصل سوم نوعی مقاومت است که از دل تاریکی ها سر بر می آورد. با در نظر گرفتن تم سریال و جهانی که داستان در آن اتفاق می افتد، The Handmaid’s Tale در طول فصل دوم در سراشیبی تاریکی حرکت کرد، از Nick Blaine نگهبان (Max Minghella) که مجبور شد با یک دختر نوجوان ازدواج کند تا همان دختر نوجوان Eden (با بازی Sydney Sweeney) که در قسمت یکی مانده به آخر اعدام شد. برای بسیاری، فصل دوم با چرخه بی پایان اتفاقات بد و دردآور فضای به شدت تاریکی را ترسیم کرد. اما به عقیده گروه سازنده سریال، فصل دوم و اتفاقات آن نه تنها برای داستان های بعدی ضروری بود، بلکه از نظر لحن نیز با جهانی که ما در آن زندگی می کنیم سازگاری داشت. Littlefield دراین باره گفته: “به نظرم سال دوم ریاست جمهوری ترامپ نیز به همین اندازه تاریک و ناامید کننده بود.”

او در ادامه گقته است که:

ما امسال در سریال دیدیم که این امکان وجود دارد از Gilead فرار کرد اما این ضرورتا به معنای این نیست که شما آزاد هستید. این موضوع در مورد June که در Boston Globe کار می کرد و شاهد آن اتفاقات بود و در مورد Luke (با بازی O-T Fagbenle) و Moira (با بازی Samira Wiley) نیز صدق می کند، برای اینکه آنها با چیزهایی که تجربه کرده بودند و مسئولیتی که بر دوش خود احساس می کردند، در واقع نمی توانستند احساس آزادی داشته باشند. و من فکر می کنم که همه آن تم ها به طور واقعی و به ویژه با چرخش ۱۸۰ درجه ای June که از فرار کردن باز می ایستد و به سمت یک مبارزه ناشناخته قدم بر می دارد اتفاق می افتد.

Littlefield درباره تیم نویسندگی The Handmaid’s Tale که در حال کار بر روی فصل سوم سریال هستند و تجربه و حال و هوایی که از نوشتن داستان‌های جدید این سریال ایجاد شده گفته است:

واقعا شور و هیجان خاصی بین همه وجود دارد. همه تیم نویسندگی به طرز فوق العاده ای کنجکاو هستند تا درباره جهان اطراف خود بیشتر بدانند. اینکه فصل سوم سریال چگونه خواهد شد واقعا برای همه ما هیجان انگیز است. انتظار می رود که فصل سوم سریال برای سال ۲۰۱۹ و با اتفاقاتی فراتر از داستان اصلی کتاب Margaret Atwood آماده شود. با این وجود Littlefield گفته است که: “این احساس وجود داشت که فصل دوم به نوعی آتوودی است و البته باید انتظار داشته باشیم که این موضوع به فصل سوم نیز سرایت کند.

او همچنین گفته:

برای مثال هرچند به موضوع کلونی‌ها در کتاب اشاره هایی شده است اما هرگز به آن پرداخته نشده و بنابراین چه خوب است که ما آنها را به تصویر بکشیم. و همچنان که مسیر شخصیت‌ها را در فصل سوم ادامه خواهیم داد، تم های آتوودی داستان را نیز پیش خواهیم برد. ما نمی خواهیم این گونه تصور شود که سریال صرفا حاصل نگاه Margaret بوده بلکه همه تلاش ما این است که داستان آن را کامل کنیم و چیزی به آن اضافه نماییم. به نظرم کسی که کوچکترین نگرانی نسبت وفادار ماندن ما به وقایع کتاب ندارد خود Margaret است. او احتمالا به ما می گوید که  “جلو بروید، بدون ترس ادامه دهید.” کتاب و داستان های او در نمایشنامه ها، اپراها و فیلم های مختلفی مورد اقتباس قرار گرفته است و بنابراین او با این موضوع چندان بیگانه نیست. او واقعا ما را به ادامه کار تشویق می کند، اما از طرفی هم بار مسئولیت بزرگی بر دوش ما قرار دارد.

handmaids

handmaids

 

دانلود سریال سرگذشت ندیمه The Handmaids Tale فصل سوم با دوبله فارسی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن
بستن