اخبارسینمای ایران

قاچاق فیلم های ایرانی

10 فیلم از سینمای ایران در نه ماه قاچاق شد!

خلاصه مطلب

  • از ابتدای سال ۹۸، تاکنون ده فیلم از سینمای ایران پیش از انتشار در شبکه نمایش خانگی، قاچاق شد./ در کمتر از ۲۴ ساعت، ۳ فیلم در فضای مجازی منتشر شد.
دانلود سریال مانکن

از ابتدای سال ۱۳۹۸، تاکنون ده فیلم از سینمای ایران پیش از انتشار در شبکه نمایش خانگی، قاچاق شد./ در کمتر از ۲۴ ساعت، ۳ فیلم در فضای مجازی منتشر شد.

به گزارش فیلم فنز درحالی که سینمای ایران در اواسط ماه آذر به سر می‌برد، ۱۰ فیلم ایرانی بصورت قاچاق در فضای مجازی منتشر شدند. قاچاق و انتشار غیرمجاز فیلم‌های سینمایی، یکی از تاریک‌ترین سال‌ها را برای سینمای ایران رقم زدند.

در کمتر از ۲۴ ساعت، ۳ فیلم سینمایی «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری، «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی و «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار که از فیلم‌های مطرح و مهم امسال هستند، قاچاق شدند.

به غیر از این سه فیلم، می‌توان گفت از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون، فیلم‌های سینمایی «تگزاس ۲»، «فصل فراموشی فریبا»، «رحمان ۱۴۰۰»، «سرخ پوست»، «متری شش و نیم»، «مارموز» و «رستاخیز» هم پیش از انتشار در شبکه نمایش خانگی، نسخه قاچاق آن‌ها منتشر گردید.

در بین این فیلم‌ها، نسخه غیرمجاز فیلم سینمایی «خانه پدری» و «رحمان۱۴۰۰» بدون تغییرات و اصلاحاتی که بر روی پرده سینما داشتند، منتشر شدند که در نوع خود اتفاقی کم‌سابقه بوده‌ است. همچنین نسخه عربی و کامل فیلم توقیفی «رستاخیز» نیز به صورت غیرقانونی از طریق سایت یوتیوب منتشر شده بود. قاچاق فیلم های ایرانی

نام ۱۰ فیلم از سینمای ایران که در نه ماه قاچاق شد:

قاچاق فیلم های ایرانی

تگزاس ۲ (با کیفیت پرده ای)

خانه پدری

فصل فراموشی فریبا

رحمان ۱۴۰۰

قصر شیرین

متری شیش و نیم

شبی که ماه کامل شد

سرخ پوست

رستاخیز

مارموز

در سال‌های گذشته نیز، نسخه‌های غیرمجاز فیلم‌هایی چون «مارمولک»، «مکس»، «سنتوری» و «یک خانواده محترم»، «یک دزدی عاشقانه»، «عصبانی نیستم»، «فروشنده»، «ابد و یک روز»، «پنجاه کیلو آلبالو»، «گشت ۲» و «نهنگ عنبر؛ سلکشن رویا» که با ضبط از روی پرده سینما یا با عبارت «نسخه بازبینی» بودند، وارد بازار قاچاق شدند. قاچاق فیلم های ایرانی

از طريق
ایرانفیلیمو
منبع
سلامسینما
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن
بستن