اخبارسینمای ایران

چه کسی چهره سال سینمای ایران خواهد شد؟

از نرگس آبیار تا نوید محمدزاده

دانلود سریال مانکن

۲۰۷ نفر از اصاحب رسانه نامزدهای مؤثرترین چهره سینمایی سال ۹۷ را انتخاب کردند که در میان آن‌ها نام‌های آشنایی به چشم می‌خورد.

به گزارش فیلم فنز به نقل از سینماتیکت، اسامی ۱۰ نامزد موثرترین چهره سینمایی سال ۹۷ به این شرح است: نرگس آبیار، محسن امیر یوسفی، حسین انتظامی، بهرام توکلی، هومن سیدی، سعید روستایی، جواد عزتی، نوید محمدزاده، رضا میرکریمی و علی نصیریان. قرار است چهره برگزیده که بیشترین آرا را به دست آورده، در جشن پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» معرفی می‌شود و تندیس مهرگیاه «چهره سال سینمای ایران در سال ۹۷» به او تعلق خواهد گرفت.

مدتی پیش هم نامزدهای جایزه آکادمی «سینما سینما» مشخص  شده بودند که در میان آن‌ها فیلم‌های «مغزهای کوچک زنگ زده» و «عصبانی نیستم» با ۵ نامزدی و آشغال‌های دوست داشتنی و خوک با ۴ نامزدی از شانس‌های اصلی کسب جایزه محسوب می‌شوند. از دیگر اخبار مهم سینمای ایران می‌توان به ۱ میلیاردی شدن فیلم قصر شیرین طی هفته‌‌های اخیر اشاره کرد؛ فیلمی که با وجود بردن جوایز معتبر و کسب رضایت منتقدان، در ابتدای اکران خود عمکرد چندان مناسبی در گیشه نداشت.

علاوه بر مراسم آکادمی سینما سینما، مدتی پیش نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما اعلام شدند که در بین آن‌ها اسامی شناخته شده‌ای مثل شبی که ماه کامل شد و سرخپوست به چشم می‌خورند. همچنین طی ماه گذشته با برگزاری نوزدهمین جشن حافظ، برندگان این مراسم هم مشخص شدند.

به نظر شما چهره سینمایی سال ۹۷ ایران چه کسی است؟ نام هنرمند مورد علاقه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب وردپرس وردپرس افزونه وردپرس پاتوق وردپرس
بستن
بستن